Spirulina 500mg 200tabl


Spirulina nazywana inaczej jako „zielone złoto przyszłości”. Jako żywność z światowych wód posiada komplet białek bogatszy niż kotlet, jest zasobna w organiczny kompleks minerałów, posiada szeroki wybór niezbędnych witamin i wiele korzystnych enzymów.

 

Spirulina 500 mg 100% Natural - 200 Tabs

 
Składnik preparatu Spirulina Pacifica to niebieskozielona alga, która zawiera wysokowartościowe białka roślinne, kwas gamma-linolowy (GLA), beta karoten, witaminy z grupy B (szczególnie B12) żelazo oraz chlorofil. Regularne stosowanie preparatu pobudza procesy przemiany materii (reguluje wydzielanie soków trawiennych) i jest doskonałym uzupetnieniem diety osób starszych, rekonwalescentów oraz wegetarian. Jest również zalecana w przypadku występowania wrzodów żołądkowych.
Spirulina jest jednym z nielicznych roślinnych źródeł witaminy B12, znajdowanego zazwyczaj tylko w tkankach zwierzęcych. Jedna łyżeczka do herbaty Spiruliny pokrywa dwa i pół razy zalecana dzienną dawkę tej witaminy. Naukowcy przypuszczają, że „manną” wędrujących Izraelitów, która pojawiła się w cudowny sposób i była opisana, ze smakuje jak „wafle zrobione z miodu” mogła być suchą formą przetrwalną Spiruliny. Choć możliwość ta jest tylko przypuszczeniem istnieją inne historycznie udokumentowane przykłady hodowli tego glonu jako ważnego źródła pożywienia. Przykładem tego są Aztekowie i Majowie.
 
 
SKŁADNIKI
Zawartość w  6 tabletkach
 
Zawartość
% wartości dziennej
Witamina A (100% jako Beta-Karoten) 
11250IU
225%
Witamina B1 (tiamina)
75mcg
5%
Witamina B2 (riboflavin)
110mcg
6%
Witamina B12
2mcg
33%
Wapń
15mg
2%
Żelazo
1,5mg
8%
Spirulina
3000mg
Nie określony
Kwas gamalinolenowy (GLA)
30mg
Nie określony
Chlorofil
25mg
Nie określony
 
 
Szczegóły

Sposób użycia: 6 tabletek dziennie
Zawartość: 100 kapsułek
Producent: NOW Foods, 395 S Glen Ellynn Road Bloomingedale, Il 60108, USA
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Szukaj: