Jemioła Ziele


Preparaty otrzymywane z jemioły są stosowane w leczeniu nadciśnienia, w zaburzeniach rytmu serca, pomocniczo w miażdżycy oraz przy krwawieniach miesiączkowych oraz z nosa.

Jemioła Ziele

Jemioła Ziele

O jemiole w starożytności pisali Teofrast, Pliniusz. Od najdawniejszych czasów uważana była za roślinę wyjątkową, za dar niebios. Oddawano jej boską cześć i traktowano jako ochronę przed nieszczęściami u różnych ludów. W krajach nordyckich istnieje zwyczaj wieszania jemioły u sufitu na Boże Narodzenie, aby odpędzać od domu uroki i złe moce. W ostatnich latach obserwuje się podobny zwyczaj w polskich domach. Lecznicze właściwości jemioły znane były już w starożytności. Współczesne ziołolecznictwo wykorzystuje w szerokim zakresie ziele jemioły. Wyciągi wodne i alkoholowe z ziela jemioły działają moczopędnie, uspokajająco i obniżają ciśnienie krwi. Skuteczność oddziaływania jest uzależniona od żywiciela, na którym pasożytuje jemioła, a także od okresu zbioru i jakości samego surowca. Ziele jemioły reguluje pracę układu krążenia, zwiększa częstotliwość skurczów serca i rozszerza naczynia. Glikoproteiny (lektyny) i wiskotoksyny znajdujące się w zielu jemioły wykazują działanie cytoksyczne (niszczące żywe komórki) i nekrotyczne po bezpośrednim wstrzyknięciu do guza nowotworowego, a także działanie immunostymulujące (odpornościowe) wzmagające tworzenie przeciwciał. Preparaty otrzymywane z jemioły są stosowane w leczeniu nadciśnienia, w zaburzeniach rytmu serca, pomocniczo w miażdżycy oraz przy krwawieniach miesiączkowych oraz z nosa.

Zastosowanie: do kąpieli relaksacyjno-odprężających

Sposób użycia: zawartość torebki zalać 1 litrem wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem na 25 minut. Kilkakrotnie przemieszać. Przecedzić do wanny. Czas kąpieli ok 20 minut w temperaturze 37 stopni C.

Opakowanie: 50g

Szukaj: