CALIVITA Lion Kids D


Uwielbiane prze dzieci

CALIVITA Lion Kids D

Czego potrzebuje Twoje dziecko?
Fakt zażywania suplementów diety przez dzieci, głównie w postaci witamin oraz makro- i mikroelementów, jest bezsporny. Słodycze, żywność typu fast food, napoje gazowane (głównie cola-cola), chipsy, itp. – to „chleb powszedni” przeciętnego dziecka. Przy tym małe ilości warzyw, owoców, soków, pełnowartościowego nabiału, pełnoziarnistego pieczywa. Długie godziny spędzone przed telewizorem czy komputerem, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska…to tylko niektóre z przyczyn zaburzeń wzrostu i rozwoju naszych pociech. Na niektóre z nich nie mamy wpływu, jednak większość można wyeliminować z życia naszych dzieci. Na pewno rozsądnym i - co ważne – łatwym posunięciem, jest podawanie dziecku preparatu multiwitaminowego, zawierającego niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju substancje odżywcze.
Do polskiej oferty właśnie dołączyliśmy nowy preparat dla dzieci - Lion Kids Multivitamin – wzbogacony o witaminę D.

Co warto wiedzieć o witaminie D?
Pełni szereg ważnych funkcji, z których najbardziej spektakularna dotyczy jej wpływu na zdrowie kości i zębów. Witamina D pobudza wchłanianie wapnia i fosforu , a także zapobiega utracie tych pierwiastków z moczem.
Wapń to podstawowy budulec kości i zębów. Odgrywa szczególną rolę w kształtowaniu się tkanki kostnej u dzieci i młodzieży, gdy kości rosną i ulegają mineralizacji.

Fosfor uczestniczy w przewodzeniu bodźców nerwowych, jest budulcem błon komórkowych, tkanek miękkich. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych, a także we wchłanianiu niacyny. Wchodzi w skład kodu genetycznego, pomaga uwalniać energię z białek, węglowodanów i tłuszczów. Oddziałuje korzystnie na serce, nerki, a także kości i dziąsła. Fosfor jest niezbędny przy naprawie uszkodzonych tkanek.

Reasumując: ponieważ witamina D umożliwia wchłanianie tych pierwiastków, jej odpowiednia ilość zapewnia prawidłowe działanie zarówno wapnia, jak i fosforu.

Lion Kids Multivitamin + Vitamin D:
- zaleca się wszystkim dzieciom w wieku szkolnym, a szczególnie tym, mieszkającym w dużych miastach, w zanieczyszczonym środowisku, spożywającym małe ilości mleka i produktów mlecznych;
- w okresie jesienno-zimowym, przy niewielkim nasłonecznieniu (witamina D powstaje przy użyciu energii słonecznej), szczególnie wskazane jest podawanie dzieciom witaminy D ze źródeł zewnętrznych;
- tabletki mają kształt zwierzątek, owocowy smak i służą do ssania, co na pewno przypadnie do gustu Twojemu dziecku.

1 tabletka zawiera:
Witamina C....35 mg
Witamina A....1500 I.U.
Witamina E.... 7 I.U.
Ryboflawina witamina B.... 210,6 mg
Witamina B12.... 1 mcg
Niacyna....7,0 mg
Kwas pantotenowy....3,0 mg
Folacyna.... 100 mcg
Biotyna.... 35 mcg
Witamina D.... 1.0 mcg
Żelazo....3,0 mg
Cynk (chelat)....2,0 mg
Potas....2,0 mg
Mangan (chelat)....0,1 mg
Jod....10,0 mcg
Miedź (chelat)....70,0 mcg
Selen....10,0 mcg
Chrom....5,0 mcg
Wapń....10,0 mg
Fosfor....10,0 mg
Magnez....5,0 mg

Opakowanie zawiera 90 tabletek.
Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Szukaj: