CALIVITA Iron Plus (żelazo)


Starannie dobrany zestaw składników wzmaga wchłanianie żelaza przez organizm.

CALIVITA Iron Plus (żelazo)

WSTĄP DO KLUBU CALIVITA I KUPUJ 30% TANIEJ

CENA KLUBOWA - 32zł - WEJDZ

 

Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach – mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań.
 
    
  Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5  gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, w hemoglobinie, tzn. w barwniku krwinek czerwonych, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów. Składnik ten uczestniczy również w innych funkcjach organizmu, m. in. w procesie wytwarzania energii. Jest także niezbędny w podziale komórek. Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej.

Chelatowanie to proces, podczas którego składniki mineralne stają się łatwiej przyswajane i wykorzystywane przez organizm. Fumaran żelazawy nie wywołuje zaparć, w przeciwieństwie do siarczanu żelaza, często stosowanego w innych suplementach diety. Nowoczesne preparaty, jak np. Iron Plus, dodatkowo zawierają witaminę C oraz bioflawonoidy, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie.
   
  UWAGA!
   
  • Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
  • W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.
  •  Z witaminą E można przyjmować preparaty zawierające organiczną postać żelaza, ponieważ nie spowoduje to obniżenia skuteczności działania obu składników.
  •  Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
   
  Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
  Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.


1 tabletka zawiera:
Żelazo (fumaran żelazawy)...10 mg
Witamina C...30 mg
Bioflawonoidy z cytrusów...10 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie lub wg zaleceń.


Opakowanie zawiera 100 tabletek.

Szukaj: