CALIVITA Aquabelle krem odżywczy na noc (50 ml)


Polecany do codziennej pielęgnacji

CALIVITA Aquabelle krem odżywczy na noc (50 ml)

Polecany do codziennej pielęgnacji na noc: intensywnie odżywia skórę, poprawia jej elastyczność i koloryt.

Specjalną zaletą tego kremu jest złożona emulsja, składająca się z wody ZZD i skwalenu (wyciąg oliwy z oliwek). Jest to unikalna emulsja (olej w wodzie i woda w oleju) jednocześnie, która ma natychmiastowe działanie nawilżające i odżywcze. Dodatkowo zapewnia ona efekt głębokiego nawilżenia poprzez stopniowe uwalnianie aktywnych składników.

Znajdujący się w kremie olej z awokado, odżywia i odmładza suchą cerę, a także ma znakomity wpływ na starzejącą się skórę. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E można go stosować nie tylko w przypadku skóry suchej, ale także do cery z problemami (np. łuszczyca).

Inne składniki kremu:
Gliceryna - nawilża skórę, poprawia elestyczność i wilgotność naskórka.
Alantoina - łagodzi podrażnienia skóry.
Dimetikon - ochrania skórę przed wpływem substancji szkodliwych, przeciwdziała nadmiernemu wysuszaniu skóry.
Ekstrakt z drożdży - posiada silne właściwości stymulujące i przeciwzmarszczkowe.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Produkty Aquabelle to połączenie nowoczesnych osiągnięć naukowych oraz sił natury.

Skład tych produktów opiera się na 3 ważnych czynnikach:
- naturalne składniki (oleje z nasion z jojoby, awokado, itp.)
- nowoczesne komponenty (ceramidy, witaminy, itp.)
- nowa, rewolucyjna technologia patentowa: czysta woda o zmniejszonej zawartości deuteru (Woda ZZD – Woda o Zmniejszonej Zawartości Deuteru)

Woda ZZD (o zmniejszonej zawartości deuteru).
Deuter to jeden z izotopów wodoru. W naturze jądra większości atomów wodoru składają się z jednego protonu. Atom ten opisywany jest jako 1H. W przypadku pozostałych wodorów, jądra składają się z jednego protonu i jednego neutronu lub jednego protonu i dwóch neutronów. Pierwszy z nich nazywany jest deuterem (jego chemiczne oznakowanie to 2H lub D), natomiast jądra składające się z jednego protonu i dwóch neutronów, określane są trytem (chemiczny symbol to 3H lub T).
W naszej strefie klimatycznej zawartość deuteru w wodach powierzchniowych wynosi 150 ppm z minimalnym zakresem fluktuacji. W wodach opadowych w obszarze równika mają 155 ppm, a w północnej części Kanady, wewnątrz kontynentu, 135-140 ppm. Waha się to w zależności od równoleżników, ale także od wysokości nad poziomem morza (na wysokości poziomu morza jest to już 150 ppm, podczas gdy 2000 metrów nad poziomem morza już jest to 130 ppm). Ilości oznaczone w wodzie pozostają w bezpośredniej proporcji do zawartości deuteru w organizmach, żyjących w tej wodzie.
Stężenie deuteru w organizmie dorosłego człowieka wynosi ok. 12-14 mmol/l. Wydaje się, że nie są to duże ilości, ale jeśli porówna się je z masą innych niezbędnych substancji, okazuje się, że w organizmie znajduje się 6 razy więcej deuteru niż wapnia oraz 10 razy więcej niż magnezu.


Liczne, niezależne eksperymenty potwierdziły, iż można bezpiecznie stosować wodę o zmniejszonej zawartości deuteru (Woda ZZD) – nie posiada ona żadnych właściwości toksycznych. Co więcej, wywiera ona korzystny wpływ na podział komórek. Im mniejsza zawartość deuteru w wodzie, tym wolniejszy proces podziału komórek – co oznacza, że proces starzenia się organizmu przebiega wolniej. Ponadto wiadomo, że wraz ze wzrostem częstości podziałów komórkowych zwiększa się również ryzyko nieprawidłowych podziałów.


Wilgotność naszej skóry jest ważna nie tylko z punkt widzenia estetyki. Już nawet w szkole podstawowej uczy się że: „Skóra jest podstawowym systemem obrony naszego organizmu”. Chroni go przed wnikaniem szkodliwych substancji, pochodzących ze środowiska, a także zapobiega zbyt szybkiemu wyparowaniu wody z organizmu. Wilgotność naszej skóry bezustannie zmniejsza się w ciągu dnia, dlatego też jedną z najważniejszych czynności w kosmetologii jest właściwe nawilżenie skóry. W tym celu, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią ilość przyjmowanych płynów, jak również właściwe oczyszczenie skóry i stosowanie dobrej jakości kremów – tylko dzięki stosowaniu wszystkich tych zaleceń łącznie jesteśmy w stanie utrzymać prawidłową wilgotność skóry.

Cena za 1litr: 1420zł

 

"
Szukaj: